Faceți căutări pe acest blog

duminică, 1 mai 2011

CS Băneşti - Unirea Câmpina 3-0 (3-0)

După ce în tur formaţia noastră a învins cu 3-0 în meciul împotriva echipei CS Băneşti, acum, după un joc modest, gazdele de sâmbătă şi-au luat revanşa.
Băneştenii au început mai bine, au dominat prima repriză reuşind să înscrie de trei ori, prin Lungu (min. 9, lob superb din colţul suprafeţei de pedeapsă) şi Filote (minutele 22 şi 33, de fiecare dată din apropiere, din pase excepţionale ale "căpitanului" Florin Cristache).
După pauză s-a jucat altceva. Gazdele au făcut un pas înapoi, cedând iniţiativa formaţiei noastre, care la singurele ocazii mai importante la poartă au fost dezavantajate de arbitrul Ciprian Piciu. Păcat!
Trebuie să recunoaştem că formaţia noastră nu a avut cel mai bun joc al ei din acest retur. Dar atunci când o evoluţie mai slabă este completată de greşeli de arbitraj doar împotriva formaţiei noastre, atunci nu ar mai fi nimic de adăugat.
Marcatori: Lungu (9), Filote (22, 33)
CS Băneşti: Lepădatu - Şerban, Horja, Gorgan, Dinu, Iancu, Albu, Lungu, Ene, Filote, Cristache. Rezerve: Crăciun, Niţu, Zidaru, Cosmineanu, Roşu. Antrenor: Ion Burchi.
Unirea Câmpina: T. Ionescu - Toader, Neagu, Coman, Constantinescu, Fl. Stoica, Ungureanu, Burlacu, Jantea, Zbârcea, D. Ciobotaru. Rezerve: Pălănceanu - M. Ciobotaru, Nichifor, Luca, B. Ionică. Antrenori: Marius Pălănceanu, Daniel Corcodel.
Arbitri: Ciprian Piciu (Băltiţa) - Emil Bozieru (Băicoi), Mihai Vizitiu (Ploieşti)
Observator: Viorel Badea (Ploieşti)